Rodzina 3 +

Program Rodzina 3+ skierowany jest do rodzin posiadających trójkę bądź więcej dzieci w wieku do 18 roku życia bądź do 25 roku życia - w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje, a także do rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. By móc skorzystać z projektu Rodzina 3+ należy złożyć wniosek o "Kartę Rodziny 3+", która wydawana jest przez Prezydenta Miasta Otwocka. Karta obowiązuje przez rok od daty wydania. Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Otwocka  - ul. Armii Krajowej 5, bud. "B" na parterze. Formularze dostępne są w BOM Urzędu Miasta bądź w formie elektronicznej (poniżej).

W ramach projektu Rodzina 3+ dla dzieci posiadających Kartę obowiązują m.in. następujące ulgi:

• bezpłatne przedszkole (nie trzeba płacić za dodatkowe godziny),
  • bezpłatny żłobek,
  • opłaty za żywienie, w tym za obiady w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz w przedszkolach i Żłobku Miejskim nie będą przewyższały 1zł w wymiarze miesięcznym,
  • miejskie jednostki organizacyjne (m.in. usługi oświatowe, dobra kultury, sportu i rekreacji) są zobowiązane uwzględnić w cenniku 1zł brutto dla dzieci oraz opiekuna korzystającego ze wstępu razem z dziećmi,
  • w przypadku pobierania opłat stałych, w tym miesięcznych oraz rocznych za uczestnictwo dzieci w zajęciach w zakresie kultury, kultury fizycznej, oświaty, kołach zainteresowań i tym podobnych, zobowiązane są uwzględnić przy określaniu wysokości opłat cenę 1zł brutto.

Dokumenty do pobrania:

Uchwała nr XLI/421/13 Rady Miasta Otwocka z dnia 01 października 2013 r. w sprawie przyjęcia programu Rodzina 3+ na terenie Miasta Otwocka

Zarządzenie nr 208 Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 2 grudnia 2013 roku

Załącznik Nr 1 do Regulaminu wydawania i korzystania z Karty Rodzina 3+ (wniosek o "Kartę Rodziny 3+")